22. apríla, 13:06

Matovič sa pustil do Sulíka: Prišiel len s jediným návrhom šetrenia, prepustiť štátnych zamestnancov

Matovič sa pustil do Sulíka: Prišiel len s jediným návrhom šetrenia, prepustiť štátnych zamestnancovIgor Matovič a Richard Sulík. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Minister financií Igor Matovič vo štvrtok oznámil, že vláda chce rodinám pomôcť s prudkým zdražovaním napríklad aj zvýšením prídavku na dieťa. Výdavky chce pokryť zdanením stovky “extra bohatých firiem”. S týmito krokmi nesúhlasí Sulíkova SaS, ktorej predstavitelia sa nezúčastnili ani na spoločnej tlačovke koaličných strán.

Vláda vo štvrtok predstavila svoj plán pomoci so zdražovaním pre rodiny s deťmi. Podľa Matoviča vláda pomôže rodinám sumou až 200 eur mesačne na dieťa. Súčasný mesačný prídavok na dieťa vo výške zhruba 25 eur sa podľa neho od 1. júla 2022 zvýši na 30 eur a od 1. januára 2023 na 40 eur.

Zvýšiť sa má aj daňový bonus na dieťa. „Daňový bonus na dieťa do 15 rokov, ktorý je v súčasnosti 43,60 eura sa od júla 2022 zvýši na 70 eur a od roku 2023 na 100 eur,“ priblížil šéf rezortu financií.

Plánuje sa zaviesť aj nová položka, a to príspevok na voľnočasové aktivity dieťaťa. „Posledná položka pomoci sú služby deťom, teda takzvané voľnočasové aktivity. Dnes takýto príspevok do rodiny nie je. Od nového roka bude vo výške 60 eur,” uviedol Matovič. Rodič, ktorý nepracuje, dostane podľa jeho slov 40 eur v hotovosti a dieťa dostane na rozvoj svojho talentu 60 eur.

Vláda má mať výdavky pokryté

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.