24. apríla, 08:15

Ruská duma používa gmailové účty na oficiálnu komunikáciu. Prezradil to poslanec, keď ich Google zablokoval

Ruská duma používa gmailové účty na oficiálnu komunikáciu. Prezradil to poslanec, keď ich Google zablokoval

Používate Gmail ako pracovný mailový server? Nie ste v tom sami, podobne fungujú aj poslanci dolnej komory ruského parlamentu. Prezradil to na sociálnej sieti ruský poslanec, keď zistil, že jeho e-mailový účet je zablokovaný.

Rusko nepotrebuje Západ, poradíme si sami, zaznieva čoraz viac z Moskvy. Zďaleka nejde len o suroviny a tovar, ale aj o obsah dostupný na internete. Vláda má čoraz väčšiu kontrolu nad sieťou a všemocný kontrolný úrad Roskomnadzor sa stal pánom cenzúry. Opakovane sa objavujú správy o tom, ako sa odstrihne od celosvetovej internetovej siete.

Od začiatku invázie na Ukrajinu ruské úrady vypli viaceré opozičné aj zahraničné médiá, Twitter aj Facebook. Západ zasa vypol vysielanie televízie RT, viaceré štáty rôzne proruské webstránky a odpojil i väčšinu ruských bánk z bankového komunikačného systému SWIFT.

O to prekvapivejšie znie, že dolná komora ruského parlamentu (duma) podľa všetkého používa na e-mailovú komunikáciu Gmail. Táto e-mailová služba patrí pod amerického giganta Google, respektíve koncern Alphabet.

Upozornil na to poslanec Sergej Markov z najväčšej provládnej strany Jednotné Rusko. V jej čele sa vystriedali najvernejší spolupracovníci Vladimira Putina ako Dmitrij Medvedev či Sergej Šojgu.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.