21. apríla, 13:06

Čo má polícia proti Ficovi a Kaliňákovi

Čo má polícia proti Ficovi a KaliňákoviPrezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar, predseda vlády SR Robert Fico a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas tlačovej konferencie o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky v Bratislave 27. februára 2018. Foto: Marko Erd/TASR

Na internete je dostupné uznesenie, ktorým NAKA začala trestné stíhanie proti Ficovi a Kaliňákovi. Prečítali sme si tento vyše 100-stranový text a prinášame rekonštrukciu toho, z čoho asi polícia obvinila bývalého premiéra a jeho ministra vnútra.

Uznesenie je ešte z 19. apríla 2021, začalo sa ním trestné stíhanie voči expremiérovi Robertovi Ficovi a bývalému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi a vieme na jeho základe hodnotiť približný rozsah obvinení voči Ficovi a Kaliňákovi. Obvinenie bolo pred rokom postavené najmä na výpovediach spolupracujúcich obvinených Ľudovíta Makóa, Františka Imreczeho a Daniela Čecha. Fico s Kaliňákom sú dnes obžalovaní v rovnakých skutkoch, ku ktorým medzitým nepribudlo nové obvinenie, zatiaľ však nevieme, či nepribudli ďalší „kajúcnici“, ktorí prípad posunuli ďalej – napríklad Hraško, Mihálik či Vorobjov. Tomu sa budeme venovať, ak sa niečo také potvrdí.

Pri dôkazoch, ktoré zhromaždila polícia, ktoré nižšie opisujeme, treba brať do úvahy aj včerajší výrok policajného prezidenta Štefana Hamrana: „Uvidíme, či sa to podarí dotiahnuť do konca, či dôkazy NAKA budú postačujúce na to, aby sme Fica a ostatných obvinených postavili pred súd,“ povedal počas Večera Mareka Vagoviča.

Hamran má samozrejme lepšiu znalosť situácie ako my, ale opatrnosť je, zdá sa, na mieste.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.