20. apríla, 13:13

Ide o zúfalé politické divadlo Matoviča, Hegera a Čaputovej, reaguje Fico na obvinenie

Ide o zúfalé politické divadlo Matoviča, Hegera a Čaputovej, reaguje Fico na obvinenieRobert Fico. Foto: Facebook

AKTUALIZOVANÉ Polícia v stredu ráno zadržala Roberta Kaliňáka. Exministra vnútra obvinili spolu s expremiérom Robertom Ficom a advokátom Marekom Parom zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Bezprostredne po tomto oznámení reagovali na krok polície viacerí vrcholní politici. Štandard prináša výber reakcií.

Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s obvinením expremiéra Fica a bývalého ministra vnútra Kaliňáka rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní. Ako informoval riaditeľ Odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej, podľa prezidentky je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony. Zároveň hlava štátu považuje za nevhodné politicky komentovať takéto procesy.

„Rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní vo veci obvinenia Roberta Kaliňáka, Roberta Fica a spol. je ich autonómnym rozhodnutím. Verím, že je podložené dôkazmi,“ napísal v statuse predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) verí, že orgány činné v trestnom konaní (OČTK) majú dostatok dôkazov a konajú objektívne. „V tejto chvíli nemám dostatočné penzum informácií, avšak pevne dúfam, že orgány činné v trestnom konaní majú dostatok dôkazov a v tomto prípade konajú objektívne. Zároveň môžem povedať, že hnutie Sme rodina nikdy nebránilo ani nebude brániť spravodlivosti, a tomu je tak aj teraz,“ uviedol Kollár s tým, že musia počkať na viac informácií.  

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.