20. apríla, 10:56

Pro-life organizácie zriadili pre neplánovane tehotné Ukrajinky linku pomoci 

Pro-life organizácie zriadili pre neplánovane tehotné Ukrajinky linku pomoci Ilustračné foto: TASR/AP

„Ste neplánovane tehotná? Sme tu pre vás, pomôžeme vám.” Taký je hlavný odkaz aktivity pro-life organizácií a iniciatív Pro-Life Action, 9 mesiacov za život, Aliancia za život, Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze a Asociácia za život a rodinu. Spoločná iniciatíva podáva pomocnú ruku neplánovane tehotným mamičkám z Ukrajiny s cieľom zachraňovať životy ich nenarodených detí.

Na webe www.uawomen.sk, na sociálnych sieťach i na tisíckach letákov, ktoré pre účel rozšírenia informácií o ponúkanej pomoci aktivisti vytvorili, nájdu neplánovane tehotné mamičky kontaktné údaje na poradenstvo – 0940 985 444 [email protected]. Komunikácia je možná v ukrajinskom, ruskom a slovenskom jazyku. Letáky sú k dispozícii na štátnych hraniciach i v rôznych centrách pomoci. 

Pre potreby poradenstva sme z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR získali informácie o tom, na čo majú utečenci z Ukrajiny nárok. Využijeme ich pri pomoci mamičkám v krízových situáciách, ktoré sa na nás obrátia.

„Chceme poďakovať všetkým ľuďom dobrej vôle za to, že podávajú pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú, zvlášť tým najzraniteľnejším. Neplánovane tehotné mamičky utekajúce pred vojnou potrebujú zvlášť citlivý prístup a pomoc,“ povedala Martina Bednáriková z Pro-Life Action.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.