21. apríla, 05:43

Ideológia tromfne všetko. Jana Shemesh hoaxuje o potratoch a Ukrajinkách v Poľsku

Ideológia tromfne všetko. Jana Shemesh hoaxuje o potratoch a Ukrajinkách v PoľskuJaroslaw Kaczynski počas návštevy Kyjevu. Foto: President of Ukraine/flickr.com

Na chvíľu sa zdalo, že progresívne blúznenie o Poľsku ako krajine tyranského protipotratového temna aspoň počas vojny utíchne. Dúfali sme, že o potratoch u našich severných susedov prestanú médiá šíriť dezinformácie aspoň počas besniaceho konfliktu, v ktorom sa Poľsko stalo európskym lídrom v pomoci Ukrajine. Ale nie, progresívny zápas je zjavne dôležitejší ako vojnové utrpenie.

Jana Shemesh v Denníku N napísala text, v ktorom priamo v titulku označila Poľsko za krajinu, ktorá „ide proti obetiam Putinovej agresie“.

Asi tušíte, že podobný nonsens sa dá vysvetliť len dvoma spôsobmi – buď ide o nevkusný vtip, alebo o hoax. Ak tipujete druhú možnosť, nebudete ďaleko od pravdy. Témou sú potraty, a teda liberálne sacrum.

Ukrajinské ženy, ktoré počas vojny znásilnili ruskí vojaci, vraj v Poľsku podľa Jany Shemesh nemajú praktický prístup k potratom kvôli tamojšej legislatíve. Poľská pomoc Ukrajine je tak podľa nej ideologicky limitovaná, keďže zaostalý poľský človek dokáže pomáhať iba vtedy, ak sa do toho „primieša toxická dávka bigotnosti a ideologickej zaslepenosti“.  

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.