19. apríla, 17:22

Čína rozmýšľa o vojenskom využití metaverza

Čína rozmýšľa o vojenskom využití metaverzaFoto: Pixabay

Podľa najnovších správ sa čínska armáda začína zaoberať vojenským využitím metaverza. Toto spojenie virtuálneho prostredia, internetu a reality je podľa mnohých novým bojiskom, kde bude prebiehať súperenie medzi technologickými veľmocami. Čína už teraz investuje nemalé množstvo prostriedkov do vývoja metaverza a má ambície stať sa centrom nového digitálneho sveta.

Čínska ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) sa podľa správy China Aerospace Studies Institute (CASI), amerického think-tanku, pripravuje na vojnové konflikty, v ktorých budú využité aj špičkové technológie v metaverze, čo je vznikajúce spojenie virtuálneho prostredia, internetu a reálneho sveta, označovanom aj ako fyzický internet.

Čo všetko spája nová technológia

Oficiálne noviny čínskej armády PLA Daily nedávno napísali, že metaverzum predstavuje nový level budúcej kognitívnej vojny, uvádza The Washington Times. Technológia by mala spájať bezpilotné systémy s umelou inteligenciou, a otvárať tak nové možnosti na bojisku. Koncept zahŕňa aj využívanie dronov, hypersonické strely, samoobnovujúce sa zariadenia meniace tvar či „neviditeľné“ plášte vytvorené pomocou biotechnológií. Tieto futuristické zbrane budú údajne schopné rozpoznávať, reagovať a plynule sa prispôsobovať na bojisku a tiež rýchlo vykonávať misie bez ľudského zásahu.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.