V jednom rodinnom komediálnom filme sa manželský pár dozvedel, že budú mať dieťa. Po odchode z ordinácie sa obaja zahĺbení do svojich myšlienok viezli autom domov.

Práve tu sa odohrala vari najzábavnejšia časť filmu. Muž, ktorý ešte stále spracúval šok z informácie o dieťati, videl zo strany vodiča svoje stelesnené strachy a obavy z náročnosti novej roly v živote. Zbadal na chodníku otecka, ktorý ťahal za ruku svoje metajúce sa dieťa. Malý potomok mu robil na ulici poriadnu scénu a on sa ho márne snažil spacifikovať. Hlavného hrdinu to akurát utvrdilo v jeho obavách a na tvári sa mu objavilo ešte väčšie zdesenie.

Na strane spolujazdca však sedela žena, ktorá sa tiež pozerala von z okna. Ona správu o dieťati v jej brušku prijala s nadšením už v ordinácii a po chodníku na jej strane vozidla práve prechádzala mamička s uhladeným dieťatkom. Obaja si vychutnávali prechádzku, usmievali sa na seba a všetko vyzeralo jednoducho nádherne. Aj jej prežívanie novej situácie bolo touto scénou utvrdené v pravdivosti a na nové bábätko sa začala tešiť o to viac.

Vo filme bola táto scéna istotne zameraná hlavne na pobavenie divákov tým, ako rozdielne si predstavujú život s dieťaťom dvaja rôzni ľudia. No pre mňa osobne je v nej znázornená aj veľká pravda o tom, že život s dieťaťom nie je ani len to krásne, ani len to náročné (čo sa nakoniec ukázalo aj v samotnom filme).

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.