17. apríla, 13:22

Pápežovo Urbi et Orbi: Zažívame vojnovú Veľkú noc. Nech je pokoj na mučeníckej Ukrajine

Pápežovo Urbi et Orbi: Zažívame vojnovú Veľkú noc. Nech je pokoj na mučeníckej UkrajinePápež na Urbi et Orbi na Vianoce 2021. Foto: AP/TASR

Nech vládcovia počúvajú volanie ľudu po mieri. Žiadajme veľkohlasne mier z balkónov a ulíc. Je ťažké uveriť, že Ježiš vstal z mŕtvych, no nie je to ilúzia, volá pápež v tradičnom posolstve Urbi et Orbi. Cituje pritom Einsteina.

„Videli sme príliš veľa krvi, násilia. Aj naše srdcia sa naplnili strachom a úzkosťou, zatiaľ čo mnohí naši bratia a sestry sa museli zavrieť, aby sa ubránili pred bombami. Ťažko veríme tomu, že Kristus naozaj vstal z mŕtvych, že naozaj zvíťazil nad smrťou. Je to ilúzia? Výplod našej predstavivosti? Nie, nie je to ilúzia! Dnes viac ako kedykoľvek predtým zaznieva veľkonočné zvolanie také drahé kresťanskému východu: ‘Kristus vstal z mŕtvych! Naozaj vstal z mŕtvych!’”

Takto sa prihovoril pápež František v pravidelnom pozdrave Urbi et Orbi (Mestu a svetu). Svoje posolstvo predniesol z balkónu na priečelí Baziliky svätého Petra po slávnostnej svätej omši na rovnomennom námestí. Tak ako minulú Kvetnú nedeľu, aj tentoraz ho zaplavili tisíce veriacich a pútnikov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.