14. apríla, 17:13

Elon Musk hodlá kúpiť Twitter a stať sa jeho jediným majiteľom

Elon Musk hodlá kúpiť Twitter a stať sa jeho jediným majiteľomElon Musk. Foto: TASR/AP

Po otvorenej kritike sociálnej siete Twitter, na ktorej je Elon Musk značne aktívny, prikročil americký miliardár nedávno od slov k činom, keď kúpil necelú desatinu akcií spoločnosti. Predtým mal vlastné plány založiť novú sociálnu sieť a chcel, aby na nej panovala sloboda prejavu bez cenzúry. Vo štvrtok obletela svet správa, že mieni kúpiť celú sociálnu sieť.

Elon Musk kúpil vyše deväťpercentný podiel v spoločnosti Twitter len nedávno. Neskôr dostal od výkonného riaditeľa Twitteru Paraga Agrawala ponuku na účasť v správnej rade spoločnosti, ktorú však odmietol. Ani samotní členovia správnej rady po jeho predošlých vyjadreniach na adresu Twitteru v súvislosti s potláčaním slobody prejavu neboli obzvlášť nadšení.

Zamestnancov spoločnosti – predovšetkým tých, ktorí majú priamo dosah na cenzurovanie, blokovanie a vymazávanie „nežiadúcich“ príspevkov – už len vidina akéhokoľvek vplyvu Muska na dianie vo vedení spoločnosti zdesila.

K odmietnutiu Muskovho členstva v správnej rade Twitteru iste prispelo aj to, že akýkoľvek akcionár, ktorý vlastní viac ako pätnásť percent akcií spoločnosti, nemôže byť členom správnej rady. A keďže mal miliardár v úmysle svoj akciový podiel na sociálnej sieti rozširovať, prezieravo Agrawalovu ponuku odmietol.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.