15. apríla, 07:04

Ukrajinci ostro protestujú proti ruskej účasti na krížovej ceste s pápežom v Koloseu

Ukrajinci ostro protestujú proti ruskej účasti na krížovej ceste s pápežom v KoloseuArcibiskup Svjatoslav Ševčuk. Foto: Bohumil Petrík/CNA

Ukrajinská ambasáda i hlavný arcibiskup Svjatoslav Ševčuk protestujú proti účasti ruskej rodiny na krížovej ceste s pápežom v Koloseu. František vyzval vládcov, ktorí sa odvolávajú na sväté princípy náboženstva, aby načúvali Božiemu slovu.

Krížová cesta v rímskom Koloseu mala ukázať priateľstvo dvoch rodín z krajín, ktoré sú vo vojne, no stala sa dôvodom nepochopenia. Ukrajinské veľvyslanectvo pri Svätej stolici protestuje proti tomu, aby na tejto slávnosti na Veľký piatok niesli kríž spoločne rodina z Ukrajiny a z Ruska. Má sa tak stať počas trinásteho zastavenia tejto starobylej modlitby. Zmierenie vraj musí prísť až potom, ako sa zastaví vojenská agresia:

„Ambasádu a mnohé ďalšie komunity znepokojuje myšlienka spojiť spolu ženy z Ruska a Ukrajiny, aby niesli kríž počas piatkovej krížovej cesty v Koloseu. Teraz pracujeme na tejto otázke a snažíme sa vysvetliť ťažkosti jeho realizácie a možné dôsledky,“ napísal na Twitteri veľvyslanec Andrij Yuraš, ktorý pápežovi predstavil svoje poverovacie listiny minulý týždeň.

Čo k tomu Ukrajincov vedie?

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.