12. apríla, 14:41

Čo znamená stíhanie Makóa a Beňu

Čo znamená stíhanie Makóa a BeňuFoto: Jakub Kotian/TASR

Nemyslím si, že dôjde k odsúdeniu Makóa a Beňu v tejto kauze, ale pre Pčolinského sú niektoré závery vyšetrovateľa úspechom. Je na škodu veci, že médiá si ich nevšímajú.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva polície v Bratislave III začal trestné stíhanie voči kajúcnikom Ľudovítovi Makóovi a Borisovi Beňovi. Stíhaní sú za krivú výpoveď proti bývalému šéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému v kauze údajného vzatia úplatku od Zoroslava Kollára. Krajská prokuratúra navrhovala pre Makóa a Beňu väzbu. Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III žiadosti nevyhovela, do väzby ich nevzala, obaja zadržaní boli prepustení a budú stíhaní na slobode. Najnovšie to potvrdil i krajský súd.

Položme si najprv otázky v súvislosti s verejnou diskusiou, ktorá sa rozvírila, napríklad či ide o pokračovanie takzvanej „vojny policajtov“.

Nepriama vojna policajtov

Vojnou policajtov sme zvykli nazývať to, keď jedni policajti či prokurátori stíhajú iných policajtov a prokurátorov, prípadne sa stíhajú navzájom. Makó a Beňa sú už len bývalí príslušníci bezpečnostných zložiek, teda o priamu vojnu policajtov nejde.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.