8. apríla, 16:19

Lipšic: Útoky voči špeciálnej prokuratúre majú podobne ako ruská propaganda vyvolať zmätok

Lipšic: Útoky voči špeciálnej prokuratúre majú podobne ako ruská propaganda vyvolať zmätokDaniel Lipšic. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Cieľom útokov na špeciálnu prokuratúru je podľa šéfa tejto inštitúcie Daniela Lipšica zahmliť skutočný stav pred verejnosťou.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v relácii Braňo Závodský Naživo Rádia Expres povedal, že účelom útokov na činnosť Úradu špeciálnej prokuratúry a tiež Národnej kriminálnej agentúry je podobne ako pri ruskej propagande vyvolať zmätok. 

„Cieľom tých útokov na nás nie je, aby ľudia uverili tomu, že my stíhame nevinné osoby, a že bývalí politici, oligarchovia, sudcovia, ktorých stíhame, sú nevinní,“ povedal Lipšic s tým, že tomuto verí málokto. Cieľom je však podľa neho to, aby ľudia neverili ničomu. Tak ako pri ruskej propagande ide podľa Lipšica pri spochybňovaní vyšetrovaní medializovaných káuz o to, zahmliť stav, aby ľudia nevedeli, kde je pravda. „A preto sa snažíme pokojne, vecne a zdržanlivo reagovať, aj keď tie útoky na nás nie sú ani vecné, ani zdržanlivé,“ dodal Lipšic.

Lipšic to uviedol v súvislosti s listom vedúcich prokurátorov špeciálnej prokuratúry, ktorý bol nedávno publikovaný a špeciálni prokurátori sa v ňom sťažujú na nátlak zo strany vedenia generálnej prokuratúry.

Maroš Žilinka sa voči otvorenému listu špeciálnych prokurátorov ohradil, považuje ho za zákerný a nekorektný. Jeho zverejnením sa podľa neho vytvára verejný tlak na generálnu prokuratúru. Na svoju obhajobu uviedol, že dôvodom konania generálnej prokuratúry je dbanie o zákonnosť.

Lipšic v reakcii na to uviedol, že slová o zákonnosti berie len ako floskulu, za ktorou nie je nič konkrétne a vyzval generálnu prokuratúru, aby konkrétne komunikovala, v ktorých prípadoch sa snažila dbať o zákonnosť. Zároveň však odmietol slová o vojne prokurátorov.

„Chceme si len robiť svoju prácu, do žiadnych súbojov nechceme ísť, no musíme niekedy reagovať na pomerne agresívne útoky, ktoré sú smerované voči prokurátorom špeciálnej prokuratúry a vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry,“ uviedol na margo celej veci Lipšic v diskusnej relácii Rádia Expres.

(mč, sita)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.