Tomáš Tatar sa v novom roku pokúsi nadviazať na najlepšiu sezónu v kariére. Najproduktívnejší hráč Montrealu Canadiens nedominoval len v zbieraní bodov. V niektorých ofenzívnych činnostiach predčil hviezdy NHL. Slovenský útočník má napriek tomu niekoľko výrazných nedostatkov, ktoré potrebuje v nadchádzajúcej sezóne zlepšiť. V hre je nová zmluva.

Slovenský útočník v minulom ročníku NHL pokoril svoje bodové míľniky. So 61 bodmi sa stal najproduktívnejším hráčom Canadiens a s 22 gólmi bol najlepším strelcom tímu. Bola to jeho šiesta sezóna v rade, v ktorej dosiahol hranicu aspoň 20 presných zásahov. Hoci sa v počte gólov nezmestil medzi 50 najproduktívnejších ofenzívnych mašín, a za Alexandrom Ovečkinom zaostal o viac ako polovicu, v niektorých aspektoch hry dokázal byť lepším a dôležitejším hráčom pre tím.

Tatar je ofenzívnym klenotom Montrealu

Tatar nepomáhal svojmu tímu len bodmi, ale aj štýlom hry. V okamihoch, keď bol na ľade, vytváral Montrealu viac šancí na skórovanie a ťahal svojich spoluhráčov k lepším ofenzívnym výkonom. V počte všetkých streleckých pokusov ho neprekonal žiaden iný hráč. Priamo na bránu mierilo až 59,2 percent jeho striel. Rovnako dobre sa mu darilo v produkovaní počtu pokusov na gól, keď dokázal vytvoriť 59,13 percent z celkových šancí na skórovanie v zápasoch, ktoré tím odohral. K najlepším patril aj počtom vysoko nebezpečných šancí. Tatar mal lepší vplyv na hru v situáciách 5 na 5 než Ovečkin. Taktiež sa mu lepšie darilo v podporovaní útoku, keď dokázal častejšie prihrávkami pomôcť tímu k skórovaniu.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.