6. apríla, 14:47

Pellegrini: Ak sa bude vláda zaoberať len Ukrajinou, atmosféra v spoločnosti sa zmení. Apeluje na finančnú pomoc Slovákom

Pellegrini: Ak sa bude vláda zaoberať len Ukrajinou, atmosféra v spoločnosti sa zmení. Apeluje na finančnú pomoc SlovákomPeter Pellegrini. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Podľa Petra Pellegriniho sankcie neprinesú mier na Ukrajine. Systém S-300 by podľa neho mal ostať na Slovensku. Tvrdí, že minister financií má dostatok peňazí na zníženie dosahu inflácie na obyvateľov, len ich nechce uvoľniť.

Sankcie uvalené na Rusko po anexii Krymu podľa Petra Pellegriniho nepriniesli efekt, keďže Rusko aj napriek nim napadlo Ukrajinu znovu, vyhlásil v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo. Aktuálne sankcie schvaľuje, no odmieta „blúznenia, že sa zajtra môžeme odpojiť od (ruského) plynu a ropy“. Podporuje ďalšie kolo sankcií, ktoré sú reakciou na zločiny v obci Buča a okolí Kyjeva, no zároveň tvrdí, že veľa nástrojov na sankčnom zozname už nemáme.

„Nemyslím si, že sankcie výrazným spôsobom donútia Ruskú federáciu uzavrieť s Ukrajinou mier,“ uzavrel Pellegrini.

Slovensko by sa podľa neho taktiež nemalo príliš spoliehať ani na solidaritu ďalších štátov Európskej únie, keďže po vypuknutí pandémie si podľa neho jednotlivé štáty „kradli rúška“.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.