6. apríla, 14:08

Remišová: Žilinka by sa mal namiesto vyplakávania pokúšať odstaviť ĽSNS

Remišová: Žilinka by sa mal namiesto vyplakávania pokúšať odstaviť ĽSNSVeronika Remišová. Foto: TASR/Jakub Kotian

Viacerí slovenskí politici vyzývajú na rozpustenie ĽSNS po tom, ako jeho predsedu Mariana Kotlebu Najvyšší súd SR uznal v utorok vinným v kauze šekov s nacistickou symbolikou. ĽSNS to vníma ako nebezpečný precedens, ktorý závažným spôsobom likviduje demokratický a právny štát. Kotlebovi zanikne mandát poslanca NR SR aj krajského poslanca v BBSK. Zároveň nebude môcť kandidovať v najbližších riadnych parlamentných voľbách.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka by mal namiesto vyplakávania vyvíjať aktivitu smerujúcu k tomu, aby generálna prokuratúra zastavila činnosť strany Kotlebovci ĽSNS, ktorá bola platformou na šírenie fašistických názorov. Myslí si to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá to uviedla pred stredajším rokovaním vlády. Postihovaní by podľa jej slov mali byť aj ďalší členovia ĽSNS či strany Republika, „ktorí Mariana Kotlebu podporovali v jeho fašistických prejavoch“.

Naď: Rovnako by sa malo postupovať aj voči Republike

Aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa domnieva, že by mal prísť opäť návrh na rozpustenie ĽSNS. Obaja si myslia, že podobný postup by sa mal prijať aj voči mimoparlamentnému hnutiu Republika, ktoré založili odídenci z Kotlebovej strany.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.