6. apríla, 17:14

Najbohatší muž sveta, ktorý chce zmeniť Twitter. Elon Musk rokoval s riaditeľom spoločnosti, hovorí sa o decentralizácii siete

Najbohatší muž sveta, ktorý chce zmeniť Twitter. Elon Musk rokoval s riaditeľom spoločnosti, hovorí sa o decentralizácii sieteLogo Twitteru. Foto: TASR/AP

Magazín Forbes vyhlásil tento rok Elona Muska za najbohatšieho človeka na svete. Technologický magnát sa v súčasnosti začal angažovať vo svete sociálnych sietí.

Elon Musk, známy predovšetkým ako riaditeľ spoločnosti Tesla alebo zakladateľ SpaceX, v posledných dňoch rozvíril vody nielen v technologických kruhoch. Jeho konanie a nedávne vyjadrenia o slobode prejavu sa stali obsahom titulkov mnohých médií. K zviditeľneniu prispel aj prestížny magazín Forbes, ktorý vyhlásil Muska za najbohatšieho človeka sveta pre rok 2022.

Populárny miliardár podľa Forbes vlastní majetok v hodnote 219 miliárd amerických dolárov. Závratným údajom prekonal konkurenta Jeffa Bezosa, riaditeľa spoločnosti Amazon.

Za prepadom Bezosa v rebríčku najbohatších stojí pokles akcií Amazonu, ako aj zvýšené náklady v súvislosti s charitatívnou činnosťou. Na druhom mieste sa za Muskom ocitol s rozdielom približne 50 miliárd dolárov.

Jeff Bezos. Foto: TASR/AP

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.