6. apríla, 06:09

Hra na spravodlivosť sa vypláca. Hnutie BLM si z darov tajne kúpilo dom za viac ako päť miliónov eur

Hra na spravodlivosť sa vypláca. Hnutie BLM si z darov tajne kúpilo dom za viac ako päť miliónov eurVedúce hnutia BLM na videu z júna roku 2021. Foto: reprofoto/Twitter.com

Rasové hnutie Black Lives Matter má na konte pochybný nákup obrieho domu za milióny eur. Ten len pridáva kvapky do kotla problémov organizácie, ktorú pre netransparentné nakladanie s darmi odstrihávajú od darcov niektoré americké štáty. Americká korporácia Amazon ich zasa vyškrtla zo svojej listiny charít.

Americké krajne ľavicové rasové hnutie Black Lives Matter si ešte v októbri roku 2020 kúpilo rozsiahlu nehnuteľnosť v štáte Kalifornia. Na dom o výmere viac ako šesťsto metrov štvorcových využili 6 miliónov amerických dolárov (5,46 milióna eur) vyzbieraných od darcov, informoval americký magazín New York.

Ako sa zistilo, dom sa objavil už na videu hnutia z júna minulého roku, keď si líderky BLM pripomínali prvé výročie smrti Georgea Floyda. Patrisse Cullorsová, Alicia Garzaová a Melina Abdullahová – prvé dve samy seba označujú za školené marxistky – na snímke rozprávajú o svojom prínose k „rasovej spravodlivosti“ i o skúsenostiach za posledné mesiace.

„Najťažšie chvíle pre mňa boli, keď sa do mňa celou váhou oprel pravicový mediálny stroj, nielen do mňa, ale do nášho hnutia, proti našej organizácii BLM,“ hovorí na dnes už nedostupnom videu Cullorsová.

Odkazovala na článok od portálu New York Post, ktorý v apríli roku 2021 odhalil, že si krajne ľavicová zakladateľka BLM kúpila už štvrtú nehnuteľnosť za sumu 1,4 milióna dolárov (1,17 milióna eur). Neskôr sa pre tlak vzdala vedúcej pozície v organizácii. O udalosti informoval aj Štandard.

Zakrývanie stôp

Na rozdiel od predošlých excesov patrí multimiliónový dom priamo organizácii – pričom BLM spravilo všetko pre to, aby informácie o majiteľovi ostali pred verejnosťou aj novinármi skryté. Poukazuje na to spôsob kúpy, ako aj vnútorná komunikácia z prostredia hnutia, ku ktorej sa dostal magazín New York.  

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.