4. apríla, 18:36

Elon Musk kritizuje cenzúru na internete, teraz kúpil 9 percent akcií Twitteru

Elon Musk kritizuje cenzúru na internete, teraz kúpil 9 percent akcií TwitteruElon Musk. Foto: TASR/AP

Miliardár a vizionár Elon Musk pred pár dňami prostredníctvom svojho účtu na Twitteri špekuloval o založení vlastnej sociálnej siete. Nakoniec sa rozhodol pre iný krok a stal sa majiteľom najväčšieho podielu v Twitteri.

„Sloboda prejavu je nevyhnutná pre fungovanie demokracie. Myslíte si, že Twitter dôsledne tento princíp dodržiava?“ Súkromný prieskum na túto otázku v posledných dňoch na Twitteri zverejnil Elon Musk.

Odpovedalo mu vyše dvoch miliónov ľudí, až 70 percent z nich negatívne. Muskov prieskum sa považoval za úvod k tomu, že miliardár ohlási založenie vlastnej sociálnej siete ako konkurencie Twitteru či Facebooku. Štandard o Muskových príspevkoch informoval v nedávnom článku.

Niektorí zo sledovateľov technologicky orientovaného boháča navrhli, aby získal podiel v spoločnosti Twitter. A presne to aj Musk urobil, spätne vzaté išlo zrejme o taktiku, ktorou najskôr znervóznil Twitter, dosiahol, čo chcel, a výsledkom je nárast hodnoty akcií pre všetkých. Výška podielu, ktorý nedávno priznal, presahuje 73 miliónov akcií, teda 9,2 percenta akcií Twitteru, informuje denník Wall Street Journal.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.