4. apríla, 16:05

Peklo menom Buča. Verziu Kremľa spochybňuje aj obsah ruských štátnych médií

Peklo menom Buča. Verziu Kremľa spochybňuje aj obsah ruských štátnych médiíMŕtve telo muža so zviazanými rukami za chrbtom v ukrajinskom meste Buča. Foto: TASR/AP

Zábery, aké sme v Európe nevideli vyše 20 rokov. Zastrelení civilisti so zviazanými rukami, masové hroby, stovky tiel. Ukrajina a Západ hovorí o zverstve či genocíde. Rusko zas o lživých záberoch na objednávku a chce o veci hovoriť na pôde OSN. Na druhej strane v ruskej agentúre vyšiel ďalší text, ktorý spochybňuje existenciu Ukrajiny, z nacizmu viní veľkú časť Ukrajincov a obhajuje zákroky proti civilistom. Upozorňujeme, že v texte sú použité zábery a fotky, ktoré nie sú vhodné pre deti a citlivejšie povahy.

Vojna na Ukrajine má za sebou ďalší smutný míľnik. Po vyše mesiaci bojov sa objavili ďalšie správy o zverstvách a opäť ich má podľa dostupných dôkazov na svedomí ruská armáda.

Rusko je obviňované, že v obytných oblastiach použilo termobarické bomby, kazetové bomby, biely fosfor. Najprv útočilo najmä na vojenské ciele, potom sa boje preniesli aj do miest, kde rakety zasahovali aj civilné ciele, Mariupol skončil takmer zrovnaný so zemou. Objavili sa tiež hrozivé správy o znásilnení ženy pred očami jej syna či masovom znásilňovaní, o ktorom ženy začínajú rozprávať po odchode ruských vojsk. Moskva obvinenia opakovane odmieta.

Peklo menom Buča

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.