5. apríla, 06:39

Koniec éry lacného cestovania?

Koniec éry lacného cestovania?Letisko M.R. Štefánika. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Rastúce ceny pohonných hmôt ohrozujú aj letecké spoločnosti. Tie sa momentálne musia rozhodovať, nakoľko zakomponujú svoje zvýšené náklady do cien leteniek.

Letecké spoločnosti čelia dileme v súvislosti s rastúcimi nákladmi na letecké palivo. Na jednej strane by pretavenie všetkých nákladov do cien leteniek mohlo spôsobiť pokles záujmu o leteckú prepravu a sedadlá by tak ostávali prázdne. Druhá možnosť nie je o nič príťažlivejšia – ostať na súčasných cenách a znášať zvýšené náklady. Strategické oddelenia leteckých prepravcov preto musia dôkladne zvažovať svoje nasledujúce kroky a doslova balansovať na hrane.

Hlavy leteckých spoločností sa stretli na konferencii v Bruseli po takmer dvoch rokoch, pričom všetci potvrdili zvýšený dopyt po uvoľnení opatrení súvisiacich s pandémiou COVID-19, informuje Financial Times.

Výkonný riaditeľ Lufthansy sa vyjadril, že jeho letecká spoločnosť sa počas tejto letnej sezóny zameria na ešte väčšie množstvo krátkych letov, než tomu bolo v roku 2019. Naopak, jeden z ďalších gigantov, British Airways, plánuje návrat k transatlantickej preprave i ďalším letom na dlhé vzdialenosti, ako tomu bolo v predpandemických časoch.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.