3. apríla, 12:55

Sulík: Ak je potrebné platiť rubľom, tak budeme platiť rubľom

Sulík: Ak je potrebné platiť rubľom, tak budeme platiť rubľomFoto: Pavel Neubauer/TASR

Sulík vyzval EÚ, aby pozastavila predaj emisných povoleniek a znížila tak ceny energií. Pellegrini kritizoval Hegerovu vládu a okrem pomoci pre Ukrajincov má pomáhať aj Slovensku a slovenským poľnohospodárom, predložte konečne lex Slovensko, povedal.

„Ak je potrebné platiť rubľom, tak sakra plaťme rubľom,“ povedal na požiadavku ruského prezidenta Putina minister hospodárstva Richard Sulík. Ak si podľa neho dohodneme ceny a platby v rubľoch, potom bude situácia s dodávkami stabilnejšia. Plyn podľa neho momentálne plynie vo väčšej miere, nie je dôvod na paniku, pretože sa práve skončilo vykurovacie obdobie. Plynu je na trhu dostatok, až na to, že jeho cena je 6- až 7-krát vyššia než pred vojnou. „Je šialene drahý,“ povedal Sulík.

„Mojou úlohou je, aby sme mali plynu dostatok, ak zaň máme platiť v rubľoch, budeme platiť v rubľoch, aby sme predišli tomu, že Pellegrini tu bude vykrikovať, že nemáme dostatok plynu,“ povedal Sulík.

Iná je situácia s ropou. Aj tu sa ale udiali podľa Sulíka veci, ktoré by mali upokojiť verejnosť. „Rokovali sme so Slovnaftom a ten prisľúbil, že ak by došlo k škrteniu dovozu ropy, tak Slovnaft bude škrtiť export ropy, aby uprednostnil domácu spotrebu,“ povedal Sulík.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.