2. apríla, 12:12

Polícia zadržala Makóa a Beňu, mali vraj krivo svedčiť proti Pčolinskému

Polícia zadržala Makóa a Beňu, mali vraj krivo svedčiť proti PčolinskémuĽudovít Makó. Foto: Jakub Kotian/TASR

AKTUALIZOVANÉ Obaja kajúcnici sú tiež obvinení pre krivé výpovede, prípad sa má týkať obvinenia Vladimíra Pčolinského a Zoroslava Kollára.

O zadržaní ako prvá informovala TV Markíza prostredníctvom svojho portálu tvnoviny.sk

Polícia zadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu, bývalého námestníka tajnej služby, v sobotu ráno. Obaja sú obvinení pre krivé obvinenie a krivú výpoveď. Zatknutie sa má týkať klamlivej výpovede k skutku, v ktorom sú obvinení exšéf SIS Vladimír Pčolinský a podnikateľ Zoroslav Kollár. Podľa Beňu a Makóa mal Pčolinský dostať od Kollára úplatok za to, že ho prestanú odpočúvať. Generálna prokuratúra obvinenie voči nim neskôr zrušila cez známy paragraf 363.

„Môžem potvrdiť, že vyšetrovateľ Policajného zboru dnes zadržal dve obvinené osoby pre trestnú činnosť proti poriadku vo verejných veciach. Túto trestnú vec dozoruje prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava,“ uviedol pre TASR Chylo. Poznamenal, že v súčasnosti prebiehajú procesné úkony. „Vzhľadom na počiatočné štádium trestného konania nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania,“ dodal.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.