Každý, kto cestuje do práce, prírody alebo s dieťaťom do škôlky, bude do 29. januára potrebovať negatívny test. Nitru zároveň čakajú tri kolá povinného celoplošného testovania.

V okrese Nitra sprísnia od 11. januára od 5. hodiny ráno zákaz vychádzania, ktorý momentálne platí na celom území Slovenska. Dôvodom je kritická pandemická situácia. Rozhodla tak vláda na dnešnom mimoriadnom zasadaní.

Sprísnenie zákazu sa bude vzťahovať na cestu do zamestnania, prírody či sprevádzanie dieťaťa do školského zariadenia. Výnimku zo zákazu budú mať osoby s potvrdením o negatívnom antigénovom či PCR teste na ochorenie Covid-19. Na stredajšom mimoriadnom rokovaní sa na tom uzniesla vláda SR, ktorá odporučila v okrese Nitra celoplošné testovanie v troch kolách. Oznámil to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Negatívny test bude potrebovať aj každý, kto prichádza do okresu Nitra, napríklad kvôli pomoci či nákupu pre svojich blízkych v karanténe, doplnil informáciu minister práce a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Krajniak ocenil prístup najväčšieho zamestnávateľa okresu, firmu Jaguar-Land Rover, ktorá začína s plošným testovaním zamestnancov už zajtra. Zároveň ocenil prístup primátorov Trenčína Richarda Rybníčka a Nitry Mareka Hattasa za aktívny prístup a organizovanie plošných testovaní.

Na snímke informácie o sprísnení zákazu vychádzania v okrese Nitra, ktorý bude platiť od 11. januára do 29. januára 2021. Foto: Pavol Zachar/TASR

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.