29. marca, 13:26

Miliardár Elon Musk zvažuje založenie vlastnej sociálnej siete. Prekáža mu obmedzovanie slobody prejavu

Miliardár Elon Musk zvažuje založenie vlastnej sociálnej siete. Prekáža mu obmedzovanie slobody prejavuElon Musk. Foto: TASR/AP

Prostredníctvom Twitteru zisťoval populárny miliardár Elon Musk záujem sledovateľov o sociálnu sieť, ktorú by sám založil.

Zakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk minulý týždeň na sociálnej sieti Twitter publikoval sériu príspevkov týkajúcich sa slobody prejavu. Niekoľkými anketovými otázkami zisťoval názory jeho sledovateľov na tému slobody prejavu na sociálnych sieťach.

Musk sa kriticky vyjadril o Twitteri, ktorý podľa neho “podkopáva demokraciu” obmedzovaním politických prejavov. „Sloboda prejavu je nevyhnutnosťou pre fungujúcu demokraciu,” uviedol. Narážal tak na sériu takých udalostí, akými je zablokovanie bývalého prezidenta Donalda Trumpa či satirickej stránky The Babylon Bee.

Príspevky amerického miliardára si získali tisíce reakcií, súčasťou ktorých boli aj rôzne nápady. Jedným z nich bolo odkúpenie sociálnej siete Twitter, čo by Muskovi umožnilo väčšiu kontrolu nad slobodou prejavu. Podľa jeho vlastných slov v posledných dňoch „intenzívne premýšľal” nad založením vlastnej sociálnej siete.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.