24. marca, 15:16

Poskytovateľ domény pre Hlavné správy: NBÚ mi naznačil, že ak ich nevypnem, môžu položiť moju firmu

Poskytovateľ domény pre Hlavné správy: NBÚ mi naznačil, že ak ich nevypnem, môžu položiť moju firmuOndrej Jombík. Foto: Facebook

Poskytovateľ webhostingu pre Hlavné správy Ondrej Jombík, ktorému NBÚ nariadil spravodajský web vypnúť, sa desí toho, že sa budú v budúcnosti vypínať ďalšie stránky na základe utajovaných dôkazov. Štátny orgán navyše podľa neho konal prirýchlo, nepočkal na jeho konzultáciu s právnikmi a pohrozil mu, že ak nebude spolupracovať, môže to ohroziť jeho firmu.

Vypnutie kontroverzného spravodajského portálu Hlavné správy, ktorý zablokovali v úvode marca po začiatku ruskej agresie voči Ukrajine po novelizovaní zákona o kybernetickej bezpečnosti, sa neodohralo hladko.

Vyplýva to z vyjadrení Ondreja Jombíka, šéfa firmy Platon Technologies, v ktorej mali Hlavné správy webhosting. „Desím sa toho, ako sa budú v budúcnosti vypínať ďalšie stránky na základe utajovaných dôkazov,“ uviedol v rozhovore pre denník Postoj.

Jombík rovnako skonštatoval, že bol prekvapený z prílišnej aktivity Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), ktorý má blokovanie webov v kompetencii. Rovnako sa vraj nestretla s pochopením jeho požiadavka konzultovať citlivú záležitosť najprv s právnikmi.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.