24. marca, 16:34

Moskva tvrdí, že Poliaci bránia ukrajinským utečencom v ceste do Ruska

Moskva tvrdí, že Poliaci bránia ukrajinským utečencom v ceste do RuskaŽena nesie na rukách dieťa počas úteku z Ukrajiny v poľskej obci Medyka na juhovýchode Poľska. Foto: TASR/AP

Poľsko rozhodlo o vyhostení 45 ruských diplomatov, pretože ich podozrieva zo špionáže. Odpoveď Ruska vám vyrazí dych. Varšava vraj diplomatov vyháňa, pretože chce zabrániť ukrajinským utečencom v ceste do Ruska, ktoré vojnu rozpútalo.

„Poľsko vyhostilo 45 ruských špiónov, ktorí pracovali pod diplomatickým krytím. Odstraňujeme sieť ruských tajných služieb v našom štáte,“ vyhlásil v stredu na sociálnej sieti poľský minister vnútra Mariusz Kamiński.

Jeden z nich musí Poľsko opustiť do 48 hodín, ostatní dostali na odchod päť dní. Je to ďalší krok v dlhodobo napätých vzťahoch medzi Varšavou a Moskvou, ktoré sa výrazne zhoršili po ruskej invázii na Ukrajinu.

„Rusko je náš sused a nezmizne z mapy Európy, ale inváziou na Ukrajinu ukázalo, že je to nepriateľský štát,“ uviedol hovorca poľského ministerstva zahraničných vecí Lukasz Jasina.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.