24. marca, 13:50

V Nemecku vykonali celoštátne razie, cieľom boli autori urážlivých príspevkov na adresu politikov

V Nemecku vykonali celoštátne razie, cieľom boli autori urážlivých príspevkov na adresu politikovNemecká polícia, ilustračný obrázok. Foto: TASR/AP

Prehliadky domov, zhabanie prístrojov i vypočúvanie. Nemecká polícia si počas razií po celej krajine posvietila na ľudí, ktorí na internete urážajú či inak očierňujú tamojších politikov. Koná na základe zákona, ktorý platí od minulého roka.

Naprieč Nemeckom vyšetrovatelia vykonali sériu razií. Boli namierené voči osobám podozrivým zo šírenia nenávisti voči politikom na internete. Ide celkovo o viac ako stovku ľudí z trinástich spolkových štátov, informuje nemecký denník Spiegel s odkazom na agentúru DPA.

Bezpečnostné zložky sa zamerali na problematické vyjadrenia, ktoré na sociálnych sieťach zazneli počas kampane pred parlamentnými voľbami v septembri 2021. Polícia skúmala viac ako šesťsto príspevkov.

„Sloboda slova dosahuje svoje limity, keď ide o ohováranie, nadávky a vyhrážanie. Dnešným dňom dávame jasne najavo: ktokoľvek uverejňuje nenávistné príspevky, mal by očakávať, že mu následne na dvere zaklope polícia,“ vyjadril sa k akcii riaditeľ Spolkového kriminálneho úradu (BKA) Holger Münch.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.