24. marca, 13:45

Dôležitý samit NATO v Bruseli. Zelenskyj tvrdo skritizoval západné štáty: Ukáže sa, kto je priateľ a kto nás zradil za peniaze

Dôležitý samit NATO v Bruseli. Zelenskyj tvrdo skritizoval západné štáty: Ukáže sa, kto je priateľ a kto nás zradil za peniazeFoto: TASR/AP

NATO Ukrajinu podľa Zelenského sklamalo. Ukrajina žiada o jedno percento zo všetkých vašich tankov. Dajte nám ich alebo nám ich predajte, povedal lídrom západných štátov cez videohovor ukrajinský prezident.

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz nestihol začiatok mimoriadneho samitu NATO, ktorý sa začal predpoludním v Bruseli. Stretnutie sa koná v tieni vojny na Ukrajine a na programe sú preto viaceré kľúčové bezpečnostné otázky. Najkontroverznejší je poľský návrh na zriadenie mierovej misie NATO u nášho východného suseda.

Mnohí to nepochybne budú vnímať ako metaforu, ale ide zrejme iba o nehodu. Scholza na oficiálnom fototermíne zastúpil nemecký veľvyslanec pri NATO Rüdiger König. Dôvod kancelárovho meškania nie je známy. Scholz na zasadnutie, ktoré sa zameriava na konflikt na Ukrajine, prišiel počas otváracieho príhovoru generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga.

Dnešný samit je označovaný za „za jeden najdôležitejších v dejinách Aliancie“, koná sa presne v deň, keď si pripomíname mesiac od napadnutia Ukrajiny Ruskom.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.