Wall Street, Silicon Valley, Hollywood a to, čo by som nazval permanentná byrokracia vo Washingtone, majú všetky dôvody tešiť sa z novej Bidenovej vlády, hovorí v rozhovore pre Štandard Tom Piatak.

Rozhovor s Tomom Piatakom, americkým konzervatívnym komentátorom slovenského pôvodu, o nomináciách Joe Bidena, jeho vzťahu k viceprezidentke Harrisovej a otázke, akú rolu zohrala ideológia identity-politics pri zostavovaní vlády.

Novozvolený prezident Joe Biden postupne oznamoval nominácie na posty vo svojej vláde. Aké sú vaše dojmy, čo hovoria tieto mená o nadchádzajúcej administratíve prezidenta Bidena?

Bidenov výber je absolútne v súlade s prioritami a preferenciami dvojstranníckeho establišmentu, ktorý dominuje americkému politickému diskurzu od konca studenej vojny. Podporujú neoliberalizmus v ekonomike, ako to dokazuje príklad navrhnutie ministerky financií Janet Yellenovej, intervencionizmus v zahraničnej politike, príkladom čoho je nominácia Tonyho Blinkena za ministra zahraničia, a tiež agresívne ľavičiarstvo v otázkach kultúry. Príkladom toho posledného je napríklad Xavier Becerra, ktorý je nominovaný ako minister zdravotníctva a sociálnych služieb.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.