23. marca, 16:26

Neviem, kto je žena, nie som biologička, perlila Bidenova nominantka na Najvyšší súd

Neviem, kto je žena, nie som biologička, perlila Bidenova nominantka na Najvyšší súdJoe Biden a Ketanji Brown Jacksonová. Foto: Facebook

Kandidátka na sudkyňu Najvyššieho súdu USA a nominantka šéfa Bieleho domu Joea Bidena Ketanji Brownová Jacksonová nevie odpovedať na otázku, kto je žena. Vraj totiž nie je biologička. Konzervatívni kritici na právničke nenechali nitku suchú.

Držať sa v mantineloch progresívnych naratívov a nenaraziť pritom na holú realitu je v Spojených štátoch amerických čoraz ťažšie. A to aj v rovine bežnej verbálnej komunikácie alebo základných poznatkov z prírodných vied.

Potvrdzuje to aj bizarné dianie pred súdnym výborom amerického senátu počas vypočúvania advokátky Ketanji Brownovej Jacksonovej, ktorá je nominantkou prezidenta Joea Bidena na kreslo sudkyne Najvyššieho súdu.

Jacksonová totiž počas vypočúvania čelila aj otázkam o transgenderizme – jednej z hlavných tém kultúrnej vojny v USA –, ktoré jej kládla republikánska senátorka Marsha Blackburnová.

Kto je žena? Nie som biologička

„Súhlasíte s tým, aby školy učili deti, že si môžu vybrať pohlavie?“ spýtala sa napríklad Blackburnová po tom, ako si prečítala citát od Jacksonovej týkajúci sa súkromnej školy Georgetown Day School, v ktorej rade Jacksonová pôsobí.

Ašpirantka na kreslo na Najvyššom súde USA sa priamej odpovedi vyhla a iba skonštatovala, že ide o súkromnú školu. Po naliehaní na priamejšie stanovisko uviedla, že nemieni komentovať to, čo môžu školy vyučovať.

„Súhlasíte s tým, že medzi mužmi a ženami existujú fyzické rozdiely, ktoré pretrvávajú?“ spýtala sa ďalej Blackburnová odkazujúc na jeden citát slávnej progresívnej sudkyne Ruth Baderovej Ginsburgovej, ktorá zomrela v roku 2020.

„Hm, senátorka, pri všetkej úcte, nepoznám ten konkrétny citát alebo prípad, takže je pre mňa ťažké sa k tomu vyjadrovať,“ reagovala podľa Fox News Bidenova nominantka.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.