22. marca, 12:55

Tisíce veriacich sa lúčili s ultraortodoxným rabínom, ktorý podporil očkovanie proti covidu

Tisíce veriacich sa lúčili s ultraortodoxným rabínom, ktorý podporil očkovanie proti coviduChaim Kanievsky. Foto: Wikimedia.org

Smrť významného rabína Chaima Kanievského si v nedeľu v Izraeli uctili údajne stovky tisíc veriacich. Náboženský líder sa dostal do pozornosti počas pandémie, keď podporil očkovanie proti ochoreniu COVID-19, začo dostával aj vyhrážky smrti.

Mohlo ísť aj o najväčší pohreb v histórii krajiny, hoci presný počet účastníkov nie je známy. Médiá píšu o tisícoch, niektoré o státisícoch ľudí. Po smrti popredného rabína v Izraeli úrady vyzvali, aby sa ľudia k jeho domu nepribližovali, napriek tomu sa tam objavili zástupy židov.

Podľa úradov vraj pri tejto príležitosti vyšlo do ulíc až trištvrte milióna veriacich, hoci populácia tamojšieho mesta Bnei Brak je mnoho nižšia. Ide o východné predmestie Tel Avivu. Počas ceremónie niektorí vtrhli na cintorín, no polícia mala situáciu pod kontrolou, keďže očakávala davy smútiacich. Niekoľko desiatok z nich sa pri masovej poslednej rozlúčke so zosnulým zranilo. Úrady sa obávali, že masové podujatie by sa mohlo skončiť katastrofou, informoval denník Jerusalem Post.

Rodák z Bieloruska, znalec Tóry

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.