22. marca, 16:44

Ak narodené dieťa necháte zomrieť, vyhnete sa trestu. Pro-liferi varujú pred návrhom zákona z USA

Ak narodené dieťa necháte zomrieť, vyhnete sa trestu. Pro-liferi varujú pred návrhom zákona z USAIlustračné foto: Flickr

Ďalšie pootvorenie Overtonovho okna? V malom americkom štáte Maryland v rámci propotratovej legislatívy de facto navrhli aj beztrestnosť zanedbania starostlivosti o dieťa, ktoré by viedlo k jeho smrti. Diabol sa skrýva v detailoch, na ktoré upozornilo tamojšie konzervatívne Centrum pre právo a spravodlivosť (ACLJ). Dobrou správou je, že zákon schválený zrejme nebude. Zatiaľ.

Už o niekoľko týždňov alebo mesiacov sa na Najvyššom súde Spojených štátov amerických uskutoční najťažší stret liberálneho a konzervatívneho pohľadu na život nenarodeného človeka za posledných takmer 50 rokov.

Tamojší sudcovia sa pri posudzovaní prípadu z Mississippi totiž budú zaoberať otázkou, či zákazy potratov pred životaschopnosťou plodu môžu byť v súlade s americkou ústavou. Ak padne pro-life verdikt, oslabí sa ním celofederálne legalizovanie interrupcií, ktoré do právnej praxe zaviedol prípad Roe vs. Wade z roku 1973. Štandard sa téme obsiahlo venoval už v decembri.

Zvláštna dekriminalizácia

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.