Od spustenia pilotnej fázy očkovania v závere minulého roka bolo na Slovensku zaočkovaných vyše päťtisíc ľudí. Najviac v Univerzitnej nemocnici v Bratislave.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR registruje 10 561 požiadaviek o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Doteraz sme zaznamenali vysoký záujem, do všetkých šiestich vakcinačných centier sa na očkovanie prihlásilo spolu 10 561 zdravotníkov a ďalších osôb,“ uviedla Eliášová. Priblížila, že najväčší záujem je o očkovanie v Univerzitnej nemocnici Bratislava, kde tri vakcinačné centrá evidujú 4 812 požiadaviek. V nitrianskej nemocnici evidujú 2 358, v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice 1 796 a vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici 1 595 požiadaviek.

„Zatiaľ sa používa vakcína od spoločnosti Pfizer, ktorá na Slovensko prišla 26. decembra 2020. Pri ďalších druhoch vakcín čakáme na ich schválenie Európskou liekovou agentúrou,“ dodala hovorkyňa.

Ministerstvo zdravotníctva podľa Eliášovej oslovilo všetky nemocnice na Slovensku, ktoré sú subjektmi hospodárskej mobilizácie, a ponúklo im možnosť aj mimo vakcinačných centier zaočkovať svojich zamestnancov. „Nemocnice postupne nahlasujú svoje očkovacie kapacity a ministerstvo im doručí počty vakcín tento týždeň. Tak budú mimo už registrovaných záujemcov zaočkované ďalšie stovky zdravotníkov na Slovensku,“ doplnila.

Eliášová zároveň dodala, že od spustenia pilotnej fázy očkovania proti ochoreniu COVID-19 bolo na Slovensku zaočkovaných 5 397 ľudí. Najviac v Univerzitnej nemocnici Bratislava, ktoré má v súčasnosti tri vakcinačné centrá (2 135), v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice (1 347), Fakultnej nemocnici Nitra (1 065) a fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici (850).

(tasr, joh)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Po zadaní emailu môžete čítať zadarmo.

Vaše osobné údaje budú spracované v súlade s našimi pravidlami ochrany súkromia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.