18. marca, 07:32

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas pred SaS a Smerom. V parlamente by bolo osem strán

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas pred SaS a Smerom. V parlamente by bolo osem stránPoslanci NR SR. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v marci, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 14,7 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD so 14 percentami hlasov.

Hnutie OĽaNO by získalo 9,4 percenta hlasov. Progresívne Slovensko by podporilo 8,9 percenta opýtaných a KDH 7,4 percenta. Nasleduje Sme rodina so 6,2 percenta a Republika s 5,7 percenta.

Pred bránami parlamentu by zostala SNS s 3,9 percenta hlasov a Aliancia s troma percentami. Do NR SR by sa nedostali ani Za ľudí s 2,6 percenta a Maďarské fórum s 2,3 percenta hlasov.

ĽSNS by volilo 1,8 percenta voličov, Dobrú voľbu a Umiernených 0,9 percenta. Spolu – občianska demokracia by dostala 0,5 percenta hlasov a Naša vlasť 0,3 percenta. Život – národná strana a Komunistická strana Slovenska by zhodne získali po 0,2 percenta hlasov.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 32 mandátov v parlamente, SaS by mala 26 poslancov, Smer-SD 25 poslancov. OĽaNO by obsadilo 17 kresiel, Progresívne Slovensko 16 miest, KDH by malo 13, Sme rodina 11 a Republika desať poslancov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane TV Joj na vzorke 1 000 respondentov. Zber dát sa uskutočnil od 8. do 11. marca.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.