25. marca, 06:17

Agenda stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR môže narážať na etický kódex policajta

Agenda stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR môže narážať na etický kódex policajtaNa snímke dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému objasnená trestná činnosť vo veci vyzvedačstva a korupcie v súvislosti s Ruskou federáciou v Bratislave 15. marca 2022. Foto: Dano Veselský/TASR

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR sa už dlhé mesiace profiluje zásadne iným spôsobom ako ostatné komunikačné kanály štátnych orgánov. Okrem toho, že jej spôsoby často provokujú, zrejme ignoruje aj etický kódex policajta.

Komunikácia štátu smerom k občanom patrí medzi najsterilnejšie prejavy vôbec. Vysvetlenie, prečo sa to deje, je pomerne jednoduché. Štát aj týmto spôsobom dáva najavo, že sa riadi výlučne literou zákona a že je schopný osobné politické preferencie ľudí, ktorí v jeho mene vystupujú, zatlačiť do úzadia.

No nie vždy to platí. Azda najočividnejším príkladom výnimky tohto druhu je facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR. Na Facebooku ju sleduje viac ako 130-tisíc používateľov, čím sa radí medzi najúspešnejšie svojho druhu. A svojím obsahom je – mierne povedané – veľmi názorovo zafarbená.

Vyššie ceny potravín ako proruská propaganda

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.