Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková dala zriadiť komisiu na prešetrenie smrti Milana Lučanského a predstavila ďalšie kroky, ktoré jej rezort vo veci podnikne.

V súvislosti s Lučanského smrťou sa najmä na internete vyrojilo množstvo špekulácií aj nepravdivých informácií, ktoré sa Kolíková (Za ľudí) rozhodla vysvetliť zriadením špeciálnej komisie zloženej nielen z poslancov všetkých parlamentných strán. Šesť z nich nominoval predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina). Traja z nich sú z opozície.

Do komisie, ktorá sa má zaoberať okolnosťami smrti Milana Lučanského, nominoval predseda NRSR exministerku vnútra Denisu Sakovú (Hlas-SD), Mariana Kotlebu (ĽSNS), Juraja Krúpu (OĽANO), Milana Laurenčíka (SaS), Petru Hajšelovú (Sme rodina) a Mariána Saloňa (Smer-SD).

V komisii sú aj nominant prezidentky SR Zuzany Čaputovej Radovan Pala, za verejnú ochrankyňu práv Tomáš Čitbaj, zástupcovia médií či odborníci zo zahraničia, napríklad bývalá česká ombudsmanka Anna Šabatová. Ako expertka bude pôsobiť napríklad odborníčka Monika Platek z Poľska.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.