15. marca, 22:57

Je húževnatý, múdry a miluje svoju krajinu. Trump vyjadril Orbánovi pred voľbami totálnu podporu

Je húževnatý, múdry a miluje svoju krajinu. Trump vyjadril Orbánovi pred voľbami totálnu podporuDonald Trump a Viktor Orbán. Foto: TASR/AP

Bývalý americký prezident Donald Trump vyjadril tri týždne pred maďarskými parlamentnými voľbami „plnú a totálnu“ podporu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi, informuje spravodajca TASR na základe Trumpovho vyhlásenia zverejneného v utorok na Twitteri prostredníctvom jeho hovorkyne Liz Harringtonovej.

„V súvislosti s dianím medzi Ruskom a Ukrajinou – popri mnohých iných záležitostiach – potrebuje skvelý a úžasný ľud Maďarska aj naďalej silné vodcovstvo premiéra Viktora Orbána viac než kedykoľvek. On (Orbán) je húževnatý, múdry a miluje svoju krajinu… V nadchádzajúcich voľbách má aj naďalej moju plnú a totálnu podporu!“ píše sa v Trumpovom vyhlásení zverejnenom Liz Harringtonovou.

Vo februári sa objavili správy, že Trump by mal na pozvanie Orbána v marci pricestovať do Budapešti. Britský denník Guardian v tejto súvislosti z maďarských vládnych zdrojov zistil, že pozvánku Trumpovi poslal vláde blízky inštitút Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ).

Spravodajský server 24.hu pripomenul, že 25. a 26. marca usporiada Maďarsko, ako prvá európska krajina, najväčšie konzervatívne podujatie Ameriky – Conservative Political Action Conference, na ktorom bola pravdepodobná účasť Trumpa. Podujatie však pre rusko-ukrajinskú vojnu odložili na 18. mája a bude bez Trumpa. Jeho účasť ale podľa servera telex.hu nebola potvrdená ani pre pôvodne plánovaný termín.

Sociálna sieť Twitter účet bývalého amerického prezidenta Trumpa zablokovala v januári 2021 v reakcii na útok jeho stúpencov na washingtonský Kapitol.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.