16. marca, 06:22

Máme povinnosť pomáhať slovenským občanom. Aj napriek katastrofe, aj popri pomoci Ukrajincom

Máme povinnosť pomáhať slovenským občanom. Aj napriek katastrofe, aj popri pomoci UkrajincomFoto: Jaroslav Novák/TASR
Boris Kollár Predseda Sme rodina.

Aktuálne je na stole dôležitá téma, ktorá trápi každého z nás, je ňou zastropovanie cien energií. Píše Boris Kollár.

Vojna na Ukrajine stále pokračuje. Našim východným susedom v tejto situácii poskytujeme potrebnú pomoc vrátane pomoci tým, ktorí museli opustiť svoje domovy, rodiny a utiecť, aby si zachránili svoje životy a životy svojich detí.

Osobne som navštívil hraničný priechod s Ukrajinou, aby som zistil, aká je tam momentálna situácia, a aby som týmto ľuďom vyjadril svoju solidaritu a poskytol im pomoc. Je našou povinnosťou, aby sme pomáhali tým, ktorí boli nespravodlivo napadnutí. Vojna nikdy neprinesie nič dobré a vždy budú trpieť predovšetkým nevinní ľudia, ktorí za nič nemôžu. Musíme im teda pomáhať maximálne, ako sa dá. Robíme všetko pre to, aby ľudia, ktorí k nám prichádzajú, dostali u nás ubytovanie, teplé jedlo, zdravotné ošetrenie. Ich osud nám nesmie byť ľahostajný a našou povinnosťou je pomôcť tým, ktorí sú v núdzi. Zároveň chcem ale zdôrazniť, že nesmieme zabúdať ani na našich ľudí, na našich dôchodcov, mladé rodiny či matky s deťmi, ktorí takisto potrebujú našu pomoc.

Nášmu hnutiu Sme rodina sa podarilo na februárovej schôdzi parlamentu schváliť v prvom čítaní nový stavebný zákon, ktorého autorom je náš podpredseda vlády Štefan Holý. Ak tento zákon prejde aj druhým čítaním, bude to podľa mňa obrovská vec. A to nielen preto, že po viac ako 40 rokoch sa konečne urýchlia a zmodernizujú stavebné procesy, čo výrazným spôsobom odbremení našich občanov pri výstavbe ich nehnuteľností. Ale, samozrejme, je to zásadný predpoklad pre začiatok výstavby nájomných bytov, ktoré sme my ako hnutie sľúbili našim občanom.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.