Petra Vlhová má za sebou prvú tretinu pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Po fantastickom vstupe do sezóny zakončila rok 2020 na čele rebríčka a kraľuje mu aj v úvode nového roka. Po jesennom rozhodnutí Shiffrinovej neabsolvovať všetky disciplíny, vznikol priestor na dohady, či by mala Vlhová šancu vyhrať Svetový pohár. Konkurenciu má silnú a početnú.

Na prvú priečku Petery Vlhovej sa aktuálne doťahujú Švajčiarka Michelle Gisinová, Američanka Mikaela Shiffrinová, Rakúšanka Katharina Liensbergerová a Talianky Marta Bassinová, Federica Brignoneová. Do konca sezóny čaká Vlhovú ešte šesť zjazdov, päť superobrovských slalomov, päť obrovských slalomov, pričom uskutočniť by sa mal aj zrušený obrák zo Semmeringu, o ktorého organizáciu sa medzi inými uchádza výbor z Jasnej, a päť slalomov.

Spomedzi disciplín Svetového pohára je práve slalom Vlhovej dominantou, v ktorej podáva v posledných sezónach elitné výkony. Prvú výhru dosiahla v tejto kategórii pred piatimi rokmi. Celkovo si z 18 víťazstiev vydobyla 11 v slalome, tak ako drvivú väčšinu pódiových umiestnení.

V tomto ročníku obhajuje v slalome zisk malého krištáľového glóbusu, keďže vlani nenašla v tejto disciplíne premožiteľku. V roku 2019 bola tiež blízko k najvyššej priečke, o prvenstvo ju dokázala obrať len Shiffrinová.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.