13. marca, 08:03

Neznesiteľná ľahkosť udávania

Neznesiteľná ľahkosť udávaniaPlagát s nápisom "Nie vojne" visí nad Nevským prospektom, hlavnou ulicou Petrohradu, v utorok 1. marca 2022. Foto: TASR/AP

Vynára sa to rýchlo, ale ešte sme nerozpoznali, čo to je. Nejde pritom o odmietnutie vojen ako takých. Medzi vojnami sa robí rozdiel. Píše Vladimír Palko.

Po invázii Ruska na Ukrajine sme sa zmenili na krajinu udavačov.

Udáva sa na pracoviskách, na prokuratúre a polícii, na webe, špeciálne na sociálnych sieťach, v médiách. Verejne i v menších spoločenstvách. Udávaní sú obviňovaní zo šírenia „ruskej (kremeľskej) propagandy“, „podporovania vojny“ atď. Udavači si vysvetľujú tieto pojmy – ako to len povedať – značne extenzívnym spôsobom. Výsledkom je obviňovanie aj úplne nevinných ľudí. Obyčajne je v udaniach prítomný značný primitivizmus.

Odvolať profesora Homzu! Chmelár dezinformátor!

Neúspešný uchádzač o zamestnanie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského Mgr. Miroslav Lacko, PhD. poslal dekanovi fakulty Mariánovi Zouharovi list, v ktorom žiadal, aby bol vedúci Katedry slovenských dejín profesor Martin Homza odvolaný zo svojej funkcie bezodkladne, kvôli „šíreniu proruského nacionalizmu“.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.