11. marca, 17:51

Tipy na víkend: Začína nová séria Fargo, Riaditeľky zemegule v Gunagu, v kine novinka o psoch plus ďalšie tipy z YouTube

Tipy na víkend: Začína nová séria Fargo, Riaditeľky zemegule v Gunagu, v kine novinka o psoch plus ďalšie tipy z YouTubePes. Ilustračná fotografia. Foto: reprofoto/youtube

Pred nami je víkend a s ním aj pár tipov od Štandardu. V televízii začína nový seriál Fargo, v kine si môžete pozrieť film France v rámci festivalu Crème de la Crème, pripojíme aj tip z Netflixu a štyri rôznorodé videá o vojne na Ukrajine, ktoré ukážu, ako o konflikte uvažujú tak rozdielni myslitelia ako Yuval Noah Harari či John Mearsheimer.

PIATOK

Frank, ktorého si zahral slávny Clint Eastwood, bol prevezený do najstráženejšieho väzenia Alcatraz. Nie preto, že by bol nejaký veľký zločinec, ale preto, že zatiaľ utiekol z každého väzenia. Frank sa nevzdáva, každému je jasné, že to vyskúša znova – aj vo väznici, z ktorej sa to doposiaľ nikomu nepodarilo. Do úteku sa zapoja ďalší traja väzni. Film je natočený podľa skutočných udalostí, v roku 1962 sa naozaj podarilo trom väzňom z tohto obávaného väzenia utiecť. Útek z Alcatrazu začne o 22:30 na Jednotke.

Dvojka pokračuje v premietaní seriálu Génius. V piatok pôjde predposledná časť druhej série o Pablovi Picassovi. Autori opäť strihajú súčasne dva deje – mladšieho aj staršieho Picassa. Ten mladší je v roku 1927 otrávený zo svojej ženy a útočisko hľadá u inej. Rozviesť sa však nechcel, keďže svoj majetok vrátane obrazov by musel rozdeliť na polovicu. No keď jeho manželka prichádza na jeho nový pomer, rozvodu sa nevyhne. Druhá dejová línia sa bude pohybovať v roku 1952, kde večne neverný Picasso opäť strieda ženu a opúšťa Françoise, ktorej to nakoniec pomohlo, keďže sa vydá svojou vlastnou cestou a začne navrhovať kostýmy pre baletné vystúpenia. Seriál nám nenápadne kladie otázku, čomu a komu bol tento veľký maliar vlastne verný. Génius – Picasso na Dvojke o 21:05.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.