10. marca, 16:05

Ak odhodíme rúška, chorobnosť nevzrastie, hovorí infektologička

Ak odhodíme rúška, chorobnosť nevzrastie, hovorí infektologičkaNa snímke ľudia obedujú v jednom z bratislavských nákupných centier v pondelok 3. januára 2022. Foto: TASR/ Jakub Kotian

Epidemiologická situácia sa na Slovensku naďalej zlepšuje, tvrdia slovenskí hygienici. Preto uvoľňujú opatrenia o dva týždne skôr.

Čo do stavu pandémie COVID-19 sa Slovensko vracia do normálu. Klesajú počty pozitívnych prípadov na koronavírus, hospitalizácií aj výjazdov zdravotných záchranárov. Po rokovaní vlády to v stredu uviedol šéf Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Matej Mišík s tým, že to umožňuje rušenie väčšiny protipandemických opatrení.

Pokiaľ ide o počty infikovaných ľudí, Slovensko je v súčasnosti takmer na polovičných číslach oproti vrcholu omikron vlny zo začiatku februára, keď za stredu (9. marca) pribudlo vyše 12-tisíc nakazených. Treba však dodať, že v marci sa oproti februáru robilo približne o tretinu menej testov. Pozitivita testov je naďalej vysoká.

„Mnohé okresy, rovnako aj priemer Slovenska je na sedemdňovej incidencii vyše tisíc. Týždenne je pozitívne testované viac ako percento populácie. Osobné riziko infekcie je naďalej veľmi vysoké,“ upozornil Mišík.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.