10. marca, 12:01

NATO na MDŽ zdieľalo fotografiu Ukrajinky s nacistickým symbolom. Po upozornení príspevok zmazalo

NATO na MDŽ zdieľalo fotografiu Ukrajinky s nacistickým symbolom. Po upozornení príspevok zmazaloFotografia ukrajinskej vojačky s Čiernym slnkom. Foto: reprofoto/Twitter

Skrytý nacistický prvok v príspevku, ktorý chválil Ukrajinky na Medzinárodný deň žien. Faux pas sa podarilo oficiálnemu účtu organizácie NATO, ktorá na deň žien uverejnila niekoľko fotografií vojačiek z Ukrajiny. Príspevok zakrátko zmazali, keď ľudia na sociálnych sieťach upozornili na jeho obsah.

V utorok 8. marca na Medzinárodný deň žien uverejnil oficiálny účet Severoatlantickej aliancie na sociálnej sieti Twitter štvoricu fotografií k súčasnej vojne na Ukrajine. NATO pochválilo ukrajinské ženy, ktoré bránia svoju vlasť proti ruskému vpádu.

„Všetky ženy a dievčatá musia žiť slobodne a v rovnosti. Počas dnešného medzinárodného dňa žien myslíme na výnimočné ženy Ukrajiny. Ich sila, statočnosť a odolnosť odzrkadľujú ducha ich národa,“ napísal oficiálny účet 8. marca.

Ľudia si však čoskoro všimli, že na jednej z fotografií má ukrajinská vojačka na hrudi symbol spájaný s krajne pravicovými či národnosocialistickými kruhmi. Ide o takzvané čierne slnko, ktoré má v znaku napríklad aj neslávne známy ukrajinský pluk Azov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.