9. marca, 12:19

Salvini šiel do Poľska zachraňovať utečencov z Ukrajiny. Poliaci mu pripomenuli obdivovanie Putina

Salvini šiel do Poľska zachraňovať utečencov z Ukrajiny. Poliaci mu pripomenuli obdivovanie PutinaMatteo Salvini v tričku s Putinom. Foto: reprofoto/Twitter

Matteo Salvini išiel do Poľska s gestom pomoci pre ukrajinských utečencov. Návšteva mu však nevyšla podľa predstáv. Poliaci mu pripomenuli, ako ešte nedávno obdivoval ruského prezidenta, ktorý vojnu na Ukrajine začal.

Bývalý taliansky minister vnútra a predseda strany Liga Matteo Salvini pricestoval v pondelok 7. marca do Poľska. Prišiel pomôcť ukrajinským utečencom, ktorí utekajú pred vojnou. Spolu s ním boli prítomní aj traja talianski poslanci v rámci delegácie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

„Som v kontakte s viacerými organizáciami a chcem do Talianska priviesť desiatky žien, vdov a sirôt,“ cituje vyjadrenie talianskeho exministra pre poľskú televíziu TVP Euractiv. Do Poľska s ním prišli aj ďalší stranícki kolegovia.

„Ďakujeme Poľsku, že prijalo skutočných vojnových utečencov, a nie nejakých napríklad z Bangladéša,“ uviedol vedúci delegácie Paolo Grimoldi za stranu Liga. Salviniho strana je známa tvrdým odmietavým postojom k nelegálnej migrácii.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.