Minister vnútra Roman Mikulec hodnotí šíriace sa pochybnosti pri prípade Milana Lučanského ako záležitosť konšpirátorov a neúspešných analytikov. Dementoval správy, že by policajtom zakazoval uctiť si pamiatku ich niekdajšieho šéfa či skutočnosť, že príbuzní mali k Lučanskému obmedzený prístup. Vyjadril sa aj ku kritickému vyhláseniu manželky bývalého policajného prezidenta.

Na spochybňovanie okolností samovraždy väzobne stíhaného policajného exprezidenta Milana Lučanského, ktoré si našli publikum na sociálnych sieťach a priestor im vytvorili denníky Pravda či Plus jeden deň, reaguje ďalší člen vládneho kabinetu. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa na sociálnej sieti vyjadril hneď k trom okolnostiam prípadu.

V prvom rade je podľa neho smutné, že tragédia sa stala živnou pôdou pre „konšpirátorov“ a kvázi bezpečnostných analytikov, ktorých už väčšina médií k relevantným témam vraj ani neoslovuje.

Minister mal zrejme na mysli Milana Žitného, ktorý oficiálnu verziu o okolnostiach smrti policajného exprezidenta spochybňuje azda najhlasnejšie. „Pravda je taká, že došlo k slovnej potýčke s dozorcami, strkaniu a tí Lučanského zbili a dokopali tak veľmi, že ho museli previezť do nemocnice,“ uviedol pre Pravdu Lučanského priateľ Milan Žitný

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.