6. marca, 14:15

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas pred Smerom, SaS skončila tretia

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas pred Smerom, SaS skončila tretiaPeter Pellegrini. Foto: TASR/Jakub Kotian

Prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza sa uskutočnil už po Putinovom ohlásení nezávislosti Donbasu, po ktorom nasledovalo napadnutie Ukrajiny Ruskom. Hlas stúpol o 0,7 percenta, naopak o rovnakú hodnotu poklesol Smer.

Ak by sa voľby do Národnej rady konali koncom februára, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,5 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,6 percenta.

Za nimi nasleduje koaličná SaS s 12 percentami hlasov.

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 8,1 percenta. Nasledovalo by hnutie OĽaNO so 7,8 percenta a hnutie Republika so ziskom 7 percent hlasov. S podporou 6,3 percenta by sa do parlamentu dostalo hnutie Sme rodina a tiež KDH so 6 percentami.

Do parlamentu by sa nedostala maďarská Aliancia (4,6 percenta) ani ĽSNS (3,8 percenta). Pred bránami parlamentu by zostala aj SNS (3,8 percenta) a strana Za ľudí (2,7 percenta). Maďarské fórum by získalo 1,2 percenta, Dobrá voľba a Umiernení 1,1 percenta a strana Spolu-občianska demokracia 0,8 percenta hlasov.  

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 34, Smer-SD 29 a SaS 22. Za Progresívne Slovensko by do parlamentu zasadlo 15 poslancov, za OĽANO 14, za Republiku 13, za Sme rodinu 12 a za KDH 11 poslancov.

Prieskum agentúry Focus bol vypracovaný pre televíziu Markíza, konal sa v období 22. februára až 1. marca na vzorke 1003 respondentov.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.