5. marca, 14:09

Heger: Rusku hrozia ďalšie sankcie vrátane ropy a plynu. Sľúbil dodať dôkazy, na základe ktorých štát vypína alternatívne médiá

Heger: Rusku hrozia ďalšie sankcie vrátane ropy a plynu. Sľúbil dodať dôkazy, na základe ktorých štát vypína alternatívne médiáEduard Heger. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Ruská armáda zabíja civilistov a pre vojnu hrozia Moskve ďalšie sankcie, vyhlásil to dnes premiér Eduard Heger. Nevylúčil ani sankcie zamerané na ropu a plyn, pri ktorých je Slovensko od ruského importu závislé. Podporil vypnutie viacerých slovenských portálov. Sľúbil zverejniť dôkazy, ktoré preukazujú, že šírili škodlivé dezinformácie.

S pokračujúcou vojnou na Ukrajine pribúdajú aj sankčné opatrenia, ktoré Európska únia a ďalší medzinárodní hráči uvaľujú na Rusko. Medzi návrhmi je aj obmedzenie dovozu plynu a ropy, hoci je Únia surovinovo závislá od Moskvy.

“Diskusia sa uberá skôr z hľadiska strategickej závislosti a je úplne jasné, že ju budeme musieť zmeniť. Do zimy sme úplne v pohode,” povedal premiér v relácii RTVS Sobotné dialógy. O téme budú diskutovať o týždeň lídri členských štátov na samite vo Francúzsku.

Napriek možným dôsledkom pre európsku ekonomiku sú podľa Hegera aj tieto sankcie na mieste, a to vzhľadom na ruské konanie na Ukrajine. Zvyšuje sa počet mŕtvych civilistov, v piatok Rusko zaútočilo v areáli Záporožskej jadrovej elektrárne, použilo zakázané kazetové bomby. Najnovšie sľúbilo pokoj zbraní a otvorenie humanitárnych koridorov pri Mariupoli, ale napriek tomu pokračuje v ostreľovaní.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.