4. marca, 22:46

Ruské straty sú katastrofické. Putin má zrejme blízko k prehre na Ukrajine

Ruské straty sú katastrofické. Putin má zrejme blízko k prehre na UkrajineVyradená ruská húfnica na Ukrajine. Foto: Internet

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v piatok vyhlásil, že víťazstvo Ukrajiny je na dosah. To, čo sa môže na prvý pohľad zdať ako zbožné prianie Ukrajincov a propaganda, však môže v skutočnosti byť triezvym hodnotením vojenskej situácie.

Reznikov konštatoval, že ukrajinskí obrancovia z väčšiny smerov ruských útočníkov zastavili. Po ôsmich dňoch boja mali zabiť alebo zraniť až 10-tisíc ruských vojakov vrátane generála. Ukrajinské ozbrojené sily vraj od ruských okupantov ako trofeje získali viac kusov vojenskej techniky ako za posledných osem rokov vyrobil ukrajinský vojenský priemysel.

Čitateľ si zrejme povie, že ide len o chvastanie a klasickú propagandu. Veď Rusi postupujú každý deň, obzvlášť na juhu. Obsadili Melitopol, Cherson, obliehajú Mariupoľ, Charkov a Kyjev. Ako môžu prehrať?

Sociálne siete sú zaplavené stovkami a stovkami videí zničenej a ukoristenej ruskej techniky. Obrovské straty priznala napríklad ruská poslankyňa Lyudmila Narusova, ktorá hovorila o prípade istej roty na Ukrajine, ktorá stratila 96 zo 100 mužov. Potvrdený je tiež fakt, že Kremeľ do invázie zapojil množstvo vojakov základnej vojenskej služby.

Viacerí analytici (napríklad Sergej Sumlenny) si všimli, že Rusi už nemajú žiadne rezervy a technika, ktorú posielajú do boja, je zastaraná. Videá tiež ukazujú, že Rusko vlakmi presúva starú výzbroj z Ďalekého východu.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.