4. marca, 20:36

Sláva Ukrajine, kričal bojovník. Skupina domobrancov zničila granátometom nákladné vozidlo ruskej armády

Sláva Ukrajine, kričal bojovník. Skupina domobrancov zničila granátometom nákladné vozidlo ruskej armádyMuž, ktorý granátometom zničil nákladné vozidlo. Foto: Twitter/Revengeworld News

Video uverejnené na sociálnej sieti Twitter zachytáva domobrancov, ktorým sa podarilo zničiť vozidlo patriace ruskej armáde. Jeden z nich po úspechu zakričal aj národný pozdrav známy ešte z čias ukrajinskej vojny o nezávislosť.

Internet neustále zaplavujú videá z Ukrajiny zachytávajúce rôzne úrovne bojov, ktoré sa uskutočňujú od začiatku ruskej invázie. Od zásahov budov raketami, cez hrdinské činy jednotlivcov až po bizarné udalosti, akým je krádež vojenského vozidla traktorom.

Jeden z novších príspevkov zachytáva úspech skupinky domobrancov, ktorým sa podarilo odpáliť nákladné vozidlo patriace armáde Ruskej federácie ručným granátometom známejším tiež ako RPG. Video natočené jedným z Ukrajincov bolo uverejnené na sociálnej sieti Twitter.

Na zázname jasne vidieť domobrancu pripraveného vystreliť z RPG na nákladné auto vzdialené len niekoľko desiatok metrov. Po úspešnom zásahu sa všetci aktéri rozbehnú opačným smerom. Radosť z vojenského úspechu prejavujú hlavne krikom, pričom natáčajúci bojovník stihol zakričať aj pozdrav Sláva Ukrajine!

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.